čtvrtek 12. října 2017

Šest zdravých šťáv a tři skvělá smoothie

Pozor pozor! Už to přišlo, podzimní počasí, plískanice, rýma, kašel a nemoci v plném proudu. Co s tím? Dát si paralen nebo coldrex a doufat, že za týden bude klid? A nebo si udělat doma každodenní prevenci a zlikvidovat bakterie, než nad námi vyhrají a položí nás do postele?
Já jsem pro druhou možnost, a proto každé ráno ladím svůj odšťavňovač anebo mixér na smoothie. Ano, když nestíhám je jednodušší zajít si do fruitisima nebo do uga a máte to rychle a bez práce, ale zase za jakou cenu?
A co je nejdůležitější, tyto nápoje bychom měli pít ráno a na lačno, čímž si nastartujeme metabolismus na celý den a posílíme imunitu nejvíc. Proto jsem vám vybrala své nejoblíbenější fresh džusy a smoothie. Vyzkoušejte a napište, jak vám chutnaly a nezapomeňte: “Zdraví na prvním místě!”.Fresh z červené řepy s jablkem - patří k mým favoritům a dělám si ho nejčastěji, určitě je vám jasné proč, protože červená řepa je skvělá pro vaše tělo, krev a vylučuje škodlivé látky.


2 červené řepy
1 jablko nebo pomeranč
3 mrkve
3-5 cm zázvoru
½ limety
hrst snítků koriandru


Fresh z červené řepy s hroznovým vínem - sezonní záležitost, ale perfektní chuť. Super džus pro ty, kteří ví, že je řepa zdravá a naše tělo jí potřebuje, ale nesnáší její chuť. Sladké hrozny trochu potlačí pro někoho výraznou chuť řepy a uvidíte, že vám bude 100 % chutnat.


2 červené řepy
2 hrsti červených hroznů
2 stonky řapíkatého celeru


Zeleninový fresh s červenou řepou - samotná řepa má v sobě dostatek fruktózy, pro cukrovkáře není potřeba ho doplňovat ovocem. Na druhou stranu řepa čistí tělo, je zdrojem vápníku, draslíku, kyseliny listové, železa a vitamínu C.


2 červené řepy
2 mrkve
3 stonky řapíkatého celeru


Zelený fresh
½ okurky
1 jablko
3 stonky řapíkatého celeru
3 cm zázvoru
hrst petržele

Fresh na imunitu - pro ty, kteří jsou často nemocní a fresh ze zeleného zelí doporučuji. Když cítíte, že na vás něco leze, tak tento silný lomcovák vážně doporučuju, trošku vás protáhne, ale zaručeně uzdraví.


2 šálky zeleného zelí
2 jablka
½ citronu
3-5 cm zázvoru


Protizánětlivý fresh - skvělý nejen na imunitu, ale i na hubnutí a zrychlení metabolismu.


½ ananasu
1 citrón
3 cm zázvoruPrávě jsem vám představila své oblíbené šampiony z čerstvého ovoce a zeleniny. A co smoothie? Já si ho ráda dávám před cvičením, dodá mi energii, ale přitom se necítíym úplně přeplněná. Pro ty, kteří nesnídají je tohle ideální snídaně. Spousta lidí píše nebo říká, to je děsný jak jsem přibral(a) a moje zásadní otázka je vždy - SNÍDÁŠ? Pak už stačí ten provinilý obličej a klasická výmluva: “Ne, nestíhám!”. Takže, moji milí, co nestíháte, tady je pro vás pár skvělých smoothie, které vás zasytí, nastartuje a dodá sílu na dopoledne.Avokádo smoothie s lesními plody - proč zahrnout do svého jídelníčku avokádo?
Velmi jednoduše jedná se o super potravinu, která je pro vaše zdraví neskutečně prospěšná - vysoký obsah vlákniny a poskytuje téměř 20 základních živin, nenasycené tuky - například omega 3 mastné kyseliny, vitaminy A, C, D, E, K, B. Je prospěšné pro zdravé srdce, mozek a oči. Za mě číslo jedna a je pravda, že ho jím ve velkém.


½ avokáda
hrst malin, borůvek, ostružin nebo jahod
½ banánu
2 datle na doslazení
2 lžíce ovesných vloček
2 dcl vody nebo mandlového mléka


Zelené smoothie - jedno z mých velmi oblíbených a prospěšných pro naše tělo. Špenát zásobuje tělo nejen železem, ale taky zajišťuje správnou krvetvorbu. Já ho miluji uvařený s bramborami a vajíčkem, jenže vařený špenát už v sobě nemá ty látky, co tělo tolik potřebuje. Podporuje taky trávení a bojuje proti rakovinovým buňkám.


2 hrsti špenátu,
½ hrušky
1 menší banán
1 lžíce lněného semínka
1 lžíce mandového nebo arašídového másla
2 dcl vody nebo mandlového mléka

Sladké mango smoothie - mango, kromě toho, že chutná naprosto báječně, je silným zdrojem vitamínů a minerálů jako je mangan, vápník, železo, fosfor, zinek. Tím to však nekončí, pomáhá v hubnutí - odvádí nadbytečnou vodu z těla a spolu s ní i toxiny. A co je nejdůležitější, mango pomáhá v boji s nádorovými a onkologickými onemocněními. Není jednoduché sehnat to správné a sladké, ale rozhodně to stojí za hledání.


½ manga
1 banán
1 lžíce konopného semínka
2 dcl vody nebo mandlového mléka

2 komentáře: